| kategoria: porady .

Potrzebna Ci przyczepa samochodowa. Nie wiesz, jaką wybrać, żeby pomieściła wszystkie potrzebne Ci rzeczy, a przewożenie na niej było bezpieczne? Przeczytaj nasz artykuł, w którym doradzamy, jak wybrać odpowiednią przyczepę.

Kupić czy wypożyczyć

Kupić przyczepę, czy lepiej ją wypożyczyć? To pytanie często zadają sobie osoby, które chcą przewieźć większe przedmioty. Odpowiedź jest prosta: to zależy.
Przede wszystkim zależy od tego, jak często będziemy jej używali. Jeżeli potrzebujesz przyczepy jednorazowo, jak na przykład przy przeprowadzce, lepszym pomysłem jest jej wypożyczenie.
Po pierwsze, otrzymasz sprzęt lepszej jakości za mniejsze pieniądze. Kupując przyczepę w popularnych sklepach sieciowych, za kilkaset złotych, ciężko spodziewać się wysokiej jakości wykonania. Może się zdarzyć, że taka przyczepa nie spełni Twoich wymagań lub szybko się zepsuje.
Przy wypożyczeniu otrzymujesz profesjonalny sprzęt, którego kupno na jedną wyprawę byłoby nieekonomiczne. Za niewielkie pieniądze, jesteś w stanie wypożyczyć przyczepę, która bez trudu pomieści Twój sprzęt.

W wypożyczalniach istnieje duży wybór przyczep, więc bez trudu znajdziesz taką, która będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Możesz również kupić przyczepę z hamulcem, której koszt zakupu byłby zdecydowanie wyższy.
W dodatku problem z przechowywaniem niepotrzebnej przyczepy przestaje istnieć. Nie musisz się martwić, że przyczepa zajmie większość miejsca na parkingu, bądź będziesz zmuszony zaopatrzyć się w garaż, żeby ją przechowywać.
Kupno przyczepy to dobry pomysł, kiedy spodziewasz się, że będziesz jej potrzebował raz na jakiś czas i masz miejsce, na jej przechowywanie. I oczywiście, pieniądze żeby pozwolić sobie na taki wydatek. Jeżeli już wiesz, że przyczepę na pewno chcesz kupić, czytaj dalej.

Wybór przyczepy

Aby zakup przyczepy był trafiony, przed kupnem przemyśl jeszcze kilka spraw. Przede wszystkim dopasuj przyczepę do swojego auta. Spójrz w dokumenty i zobacz jak duży ciężar przyczepy możesz wieźć. Kupno przyczepy, której nie możesz wieźć byłoby stratą pieniędzy i czasu.
Dopasuj rozmiar przyczepy do rozmiary przewożonych rzeczy. Im lepiej będzie ona dopasowana, tym jazda będzie przyjemniejsza i bardziej bezpieczna. Weź również pod uwagę ciężar rzeczy, które chcesz przewieźć. W przypadku przewożenia kilku przedmiotów, możesz oczywiście zabrać mniej za jednym razem. Inaczej sprawa się ma, kiedy nie możesz podzielić jednej rzeczy, a dla wybranej przyczepy, stanowi ona zbyt duży ciężar.

Masz do wyboru przyczepy z plandeką lub bez. Plandeka będzie przydatna w przypadku przewożenia mebli lub sprzętów, które nie mogą zostać przemoczone a nie chcesz dodatkowo zabezpieczać ich przed deszczem. Pomoże też utrzymać w jednym miejscu mniejsze, delikatne przedmioty, które mógłby się zniszczyć pod wpływem podmuchu wiatru.
Dla przedmiotów o nietypowym kształcie, może stanowić odgraniczenie, które uniemożliwi Ci załadunek. Plandekę można zdjąć, ale po co Ci dodatkowa praca. Wybierz taką przyczepę, która najlepiej będzie odpowiadała Twoim potrzebom.
I na koniec, dobierz rodzaj przyczepy. Istnieją przyczepy hamowane lub nie. Dla mniejszych załadunków wystarczą te bez hamulca, które niestety nie poradzą sobie przy dużych ciężarach. Przed zakupem sprawdź, czy parametry Twojej przyczepy będą odpowiednie do załadunku, jaki chcesz zabrać.